Настанова користувача

Шановні слухачі!

 

Для ефективного користування порталом онлайн-освіти просимо врахувати наступні рекомендації:

 1. Посилання, яке Ви отримали електронною поштою і натиснувши на яке Ви сюди потрапили – обмежене в часі. Воно активується о 8-00 першого дня навчання і перестає працювати на третій день навчання після закінчення тестів. Тому не гайте часу, а ефективно використовуйте матеріали і можливості, які надані Вам у межах цього курсу.
 2. Уважно ознайомтесь із Розкладом занять, щоб своєчасно відвідувати заняття, які проводяться в режимі Вебінару ZOOM.
 3. В період проходження курсу навчання щоденно (перед початком занять) реєструйтесь на порталі, натиснувши на посилання, яке Ви отримали електронною поштою. Це засвідчує Вашу присутність на навчанні і враховується при видачі Свідоцтва про підвищення кваліфікації.

 

При прослуховуванні Вебінарів ZOOM зважте на наступні моменти:

 1. Наголошуємо, що до початку Вебінару для успішного підключення до «Вебінару ZOOM», потрібно встановити додаток ZOOM.
 2. Коли Ви натиснете на логотип ZOOM в розділі «Вебінар ZOOM», система автоматично запустить інстальований додаток, запропонує Вам ідентифікувати себе і приєднатись до конференції. Будь ласка, ідентифікуйте себе, вказавши власне ім’я та прізвище. Адміністратор відмовить Вам в участі у Вебінарі за неправильною ідентифікацією. Ваше підключення до Вебінар ZOOM повинен підтвердити адміністратор (на екрані Вашого пристрою висвітлюється відповідне повідомлення). Увага! Це повідомлення може висвітлюватись не одразу, а через кілька секунд (можливо – хвилину) після того, як адміністратор підтвердить Ваше підключення, Ви станете учасником Вебінар ZOOM. Тому не хвилюйтеся і не натискайте декілька разів посилання на Вебінар ZOOM під час очікування дозволу адміністратора – це лише ускладнює процес Вашої ідентифікації.
 3. Якщо у конкретного слухача на робочому місці відсутні Веб-камера з мікрофоном, але є акустичні колонки або головні телефони («навушники») – то він може підключитись до Вебінару. Задати питання лектору можна скориставшись функцією «Chat» і відправивши питання у вигляді СМС-повідомлення.

  Якщо звук на персональному компютері не можливо відтворити жодним чином, то алгоритм підключення має бути таким:

  • Входьте на портал онлайн-освіти зі свого робочого місця, підключеного до Інтернету, або зі смартфону (щоб система зафіксувала Вашу присутність);
  • Підключайтеся до Вебінару без звуку;
  • Для прослуховування Вебінару приєднуйтесь до колег, у яких є технічні можливості прослухати лекцію.
 4. Якщо технічні можливості всі є, а звук відсутній – зверніть увагу на налаштування додатку ZOOM. У нижньому лівому кутку вікна є «іконка», яка показує на який прилад відтворюється звук – колонки/навушники/вимкнено. Виберіть в налаштуваннях правильний пристрій для відтворення звуку. Там же знаходяться налаштування мікрофону – вимкніть його, будь ласка, щоб не створювати зайвий шум в ефірі (як гул в залі). А якщо лектор буде вислуховувати запитання в кінці лекції, то не забутьте увімкнути мікрофон коли будете задавати питання. Відключена в додатку ZOOM Веб-камера (іконка поруч) зменшує витрачання трафіку трансляції на 30%.
 5. ZOOM-конференція відкривається одна на весь день. Тому після закінчення лекції першого викладача не потрібно виходити (закривати) додаток ZOOM. Якщо ж ви випадково вийшли, чи з інших причин відключилися – не нервуйтеся, прямуйте знову в розділ «Вебінар ZOOM» на порталі і відновіть підключення під тим же ім’ям.
 6. Наступного дня процедура підключення до Вебінару ZOOM повторюється.
 7. Зважте на те, що Центром підвищення кваліфікації ведеться облік участі кожного слухача в Вебінарах. Крім того, протягом дня можуть проводитись контрольні реєстрації слухачів.

 

Для отримання Свідоцтва про підвищення кваліфікації, крім регулярного відвідування занять, потрібно успішно скласти тести, які знаходяться в розділі «Тестові завдання».

 1. Доступ до тестів відкривається ВИКЛЮЧНО в останній день навчання згідно з Розкладом занять і тільки на 45 хвилин. Таймер зворотнього відліку часу висвітлюється в правому верхньому куті екрану на синьому фоні, а за 5 хвилин до закінчення відведеного часу на тестування колір таймеру зміниться на червоний.
 2. Успішним вважається тестування, де слухач дав правильні відповіді на більше ніж 50% завдань. Правильні відповіді обираються шляхом натискання курсора на порожній кружок навпроти відповіді. Якщо слухач вирішив достроково натиснути кнопку «Завершити тест», але не відповів на всі запитання – система попередить про пропущену кількість питань і запропонує продовжити.
 3. Якщо слухач не набрав необхідну кількість балів за тестовими завданнями і не склав успішно тест йому буде надано право повторно пройти тест. Але про дату і час проведення повторного тесту йому буде направлено запрошення на зареєстровану електронну пошту.
 4. Не рекомендуємо витрачати час на механічне запам’ятовування правильних відповідей на питання. Порядок завдань у тестах формується «рандомно», тобто – випадковим чином. Так же само і порядок відповідей на них: правильна може стояти цього разу першою, а наступного – третьою. Тому покладайтесь лише на свої знання.
 5. Протягом 45 хвилин Ви можете змінювати варіанти відповідей на завдання шляхом натискання курсора на інший порожній кружок навпроти відповіді до моменту натискання кнопки «Завершити тест» або закінчення терміну тестування.
 6. Після натискання кнопки «Завершити тест» або закінчення часу відведеного на тестування, на екрані Вашого пристрою висвітлюється результат тестування, в якому буде вказана кількість правильних відповідей.

 

За результатами успішного завершення курсу навчання та успішного тестування Вам видається Свідоцтво про підвищення кваліфікації, яке буде направлено до служби персоналу відповідного головного управління Пенсійного фонду України.

При підключенні до порталу онлайн-освіти зі смартфону слід зазначити наступне:

 1. Меню порталу на смартфоні дещо відрізняється від того, що відображається на комп’ютері, але функціонал весь аналогічний – нехай Вас це не насторожує. Всі процедури відповідають наведеним вище. Але для того щоб потрапити в начальний модуль необхідно натиснути кнопку «МЕНЮ».
 2. Не всі смартфони підтримують додаток ZOOM. На смартфоні повинна бути встановлена версія Android 5.0x або вища (iOS 8.0 або вища для iPhone), одноядерний процесор з тактовою частотою 1Ггц або краще. Доступ до інтернету повинен здійснюватися по Wi-Fi або 3G/4G зі швидкістю від 1,2 Мб/с і вище.
 3. При підключенні до Вебінару ZOOM через 3G/4G трафік буде значним: приблизно 1ГБ за годину перегляду, або в два рази меншим при низькій якості відео. Тому потрібно зважити на умови пакету підключення до мережі Інтернет.

 

У разі виникнення питань, не висвітлених в цій Настанові – озвучуйте їх адміністратору: оперативні – за телефоном, зазначеним у листі, який Ви отримали, загальні – засобами електронної пошти.

 

Бажаємо успіхів у навчанні!